Detašované pracovisko Justičnej akadémie v Omšení

 

Detašované pracovisko Justičnej akadémie sa nachádza v katastri obce Omšenie v bezprostrednej blízkosti kúpeľného mesta Trenčianske Teplice. Táto výhodná lokalizácia v Trenčianskej vrchovine, ktorá je súčasťou Strážovských vrchov, poskytuje rôznorodé podmienky využitia voľného času. Okolité turistické chodníky i náročnejšie turistické trasy sú ideálne na letnú i zimnú turistiku, cykloturistiku, skalolezectvo, jazdectvo či rybolov.

Budova detašovaného pracoviska Justičnej akadémie, situovaná v príjemnom prostredí Strážovských vrchov, pozostáva z ubytovacej

obrázok - Detašované pracovisko Justičnej akadémie SR 

časti s kapacitou 50 lôžok (jedno a dvojlôžkové izby), dvoch prednáškových miestností, stravovacej jednotky a v neposlednom rade relaxačnej časti (bazén, sauna, vírivé vane, kanadská vaňa, fitnes centrum, masáže).

Na vzdelávacie aktivity je určená hlavne veľká zasadačka, ktorá má kapacitu približne 60 osôb, je vybavená moderným ozvučovacím systémom a projektorom prepojeným s notebookom. Celá miestnosť je klimatizovaná. Malá zasadačka je vybavená na tej istej úrovni a má kapacitu približne 20 osôb.

Ako sa tam dostanete ? Veľmi jednoducho. Či cestujete zo smeru Bratislava alebo Žilina v Trenčianskej Teplej treba odbočiť na smer Trenčianske Teplice. V Trenčianskych Tepliciach držte smer "Most slávy", Omšenie. Za tabuľou koniec Trenčianskych Teplíc treba odbočiť pri priehrade doľava smer Justičná akadémia.

Najvyhľadávanejšími turistickými cieľmi v okolí sú chránené územie Omšenská Baba (668 m), Žihľavník/Baske (955 m), Vápeč (956 m), Homôľka (906 m), Kráľovec (557) či Klepáč (575) s východiskovými bodmi z Omšenia, Dolnej Poruby či Trenčianskych Teplíc. Priamo pod objektom detašovaného pracoviska sa nachádza vodná nádrž Omšenská priehrada s vhodnými podmienkami pre rybolov. Neďaleký kúpeľný park ponúka možnosť pasívneho i aktívneho oddychu (tenis, minigolf, detské ihrisko). Blízkosť kúpeľného mesto tiež umožňuje využitie bohatej ponuky kúpeľných, gastronomických, športových či kultúrnych služieb.

Kúpeľné služby

Trenčianske Teplice patria medzi naše najstaršie a najznámejšie kúpele zamerané predovšetkým na liečbu chorôb pohybového a nervového ústrojenstva. Návštevníkom ponúkajú paletu kúpeľných procedúr od minerálnych kúpeľov v termálnej vode, cez rôzne druhy masáží, vodoliečbu, elektroliečbu až po bahenné, parafínové či suché zábaly a množstvo iných procedúr.

 

Skalolezectvo - Skalné steny vhodné na skalolezectvo ležia severovýchodne od Trenčianskych Teplíc na konci Kamenickej doliny. Nazývajú sa Kamenné vráta. Južná stena pravej skaly je vysoká 40 m a široká 150 m. Je na nej vyznačených približne 30 výstupných ciest.

 

Poľovačka - Cieľová oblasť je obľúbeným poľovníckym revírom, poľovať je možné v okolitých lesoch na jelene, srny, diviaky, muflóny, daniele či líšky.

 

Rybolov - Vodná nádrž Omšenská priehrada ponúka možnosti rybolovu rýb ako: sumec, lieň, kapor, šťuka a i.

 

Jazdectvo - Jazdecký klub Žihľavník v Omšení ponúka jazdy na koči, na saniach, v konibuse či jazdy v sedle - jazdenie v jazdiarni, westernové jazdenie, vodenie a pod.

 

Tipy na výlety do okolia

Beckov 40 km, Bojnice 60 km, Čachtice 40 km, Čičmany 50 km, Piešťany 50 km, Rajecká Lesná 70 km, Tematín 50 km, Trenčín 16 km 

 

 

 veľká učebňa

 malá učebňa

Veľká školiaca miestnosť Malá školiaca miestnosť
bazén sauna
Relax bazén s protiprúdom Suchá sauna
kanadská vaňa perličky
Kanadská vaňa Perličky
fittnes relaxačná miestnosť

 Fittness

 Oddychová miestnosť